UFO - chcę uwierzyć...

zjawiska paranormalne, UFO - blog fanów "zielonych ludzików"

Durendal, 2012-06-23 10:15:04 napisał:
Dobra nie bd pisać już jakis przykładów , bo zawsze znajduje się jakieś inne wytłumaczenie mniej lub bardziej mądre. Popatrzmy na cały temat od innej strony. Życie na ziemi nie wzięło sie samo z siebie. Na ziemie spadła kometa w której były bakterie i mikroorganizmy i od tego się zaczęło. Tyle jest podobnych planet w kosmosie więc dlaczego to samo nie mogło by się stać na innej planecie w kosmosie?


No ok , ale ktoś powie "Ewolucja może stworzyć różne stworzenia więc dlaczego muszą to być akurat zielone czy szare ludki podobne do nas?"
No więc podam pewien przykład. Ssaki , gady , ptaki , robaczki wszystkie te grupy aby latać wykształciły to samo narzędzie - skrzydła. I chociaż ssaki nie są ani troszke spokrewnione z robaczkami to je mają . Dlatego że innego wyjścia nie ma , one są idealne do latania. Nietoperze , bociany , ważki i dawno temu pterodaktyle latały za pomocą skrzydeł mimo że nie są ze sobą nawet troszke spokrewnione. W niektórych przypadkach ewolucja postępuje tak samo. Ludzie mają to co potrzebują, 4 kończyny dzięki którym możemy sobie radzić w różnych warunkach i to co najważniejsze - inteligencję. Ewolucja znalazła najlepsze wyjście dla nas.
Dlatego właśnie obcy mogą być podobni do nas. Co jeżeli kometa z mikroorganizmami uderzyła w obcą planetę o 300 milionów lat wcześniej niż w naszą? Najprawdopobobniej kosmici byli by wtedy o całkiem sporo lat do przodu.

Nosusa
Ten obrazek bardzo ciekawy http://kwejk.pl/obrazek/1089465/kosmici,istniej%C4%84.html
Sam nie wiem co o tym myśleć...

Komentarze:

2012-06-23 10:26:36, Killeras:

Durendal:
Niby jak te mikroorganizmy miały przeżyć na komecie w próżni? Albo przeżyć ogromne temperatury podczas spadania w atmosferze? x.x

"Dlatego że innego wyjścia nie ma , one są idealnym wyjściem." Aha, są idealnym wyjściem, ale tylko w naszej atmosferze, gdzie panują takie, a nie inne warunki... Na planecie ufoków, może istnieć dwa lub nawet więcej razy większa lub mniejsza siła grawitacji, przez co ich zwierzęta latające mogą wyglądać całkiem inaczej.

"Nietoperze , bociany , ważki i dawno temu pterodaktyle latały za pomocą skrzydeł mimo że nie są ze sobą nawet troszke spokrewnione. W niektórych przypadkach ewolucja postępuje tak samo."

Hmyy jakby nie patrzeć ptaki to następna forma ewolucyjna dinozaurów. Najbliższym żyjącym potomkiem tyranozaura jest przecież kura. :D

"Dlatego właśnie obcy mogą być podobni do nas." Tak jeśli ich planeta jest w podobnym oddaleniu od ich słońca jak nasza do Słońca. Jeśli mają podobne warunki na planecie. Jeśli mają podobną atmosferę. Takich jeśli są tysiące. :P

300 milionów lat to w skali kosmosu jak pstryknięcie palcem...

2012-06-23 10:39:26, Durendal:

Killeras:
"Niby jak te mikroorganizmy miały przeżyć na komecie w próżni? Albo przeżyć ogromne temperatury podczas spadania w atmosferze? x.x "

... No dobra. Oglądałem w Tv program i tam naukowcy wyszkoleni w swoim fachu omawiali właśnie to w jaki sposób życie trafiło na ziemię. Innego wyjścia nie było i istnieją mikroorganizmy które przetrwały by próżnie i wysokie temperatury. Wiele meteorów składa się z 90% żelaza. W ich środku występują różne inne składniki . W nich mogą być mikroorganizmy. Lub w kometach które sa zbudowane ze skał i lodu. Woda jest wymarzonym miejscem dla komórek czy jakiś tam bakterii.

"300 milionów lat to w skali kosmosu jak pstryknięcie palcem... "

A w skali rozwoju cywilizacji? Nie musi to być 300 milionów lat bo rozwój nie był by idealnie taki sam jak na ziemi. Ale niech by to było 20 tysięcy lat do przodu w skali rozwoju cywilizacyjnego. Tyle wystarczy.

"Na planecie ufoków, może istnieć dwa lub nawet więcej razy większa lub mniejsza siła grawitacji, przez co ich zwierzęta latające mogą wyglądać całkiem inaczej. "

Ile jest planet w kosmosie? Na planetach bardzo niewygodnych do życia , życie by się nie rozwijało.
Skał w mikroorganizmami nie było 2 czy 3. Napewno było ich mnóstwo. Niedawno znaleziono skałę pochodzącą z marsa , na której były martwe dzielące się komórki.

"Nietoperze , bociany , ważki i dawno temu pterodaktyle latały za pomocą skrzydeł mimo że nie są ze sobą nawet troszke spokrewnione. W niektórych przypadkach ewolucja postępuje tak samo."

Wiem , ptaki są z rodziny dinozaurów. Źle się wyraziłem. Chodzi o resztę tych grup one nie są spokrewnione z dinozaurami.

UFO

Można wierzyć w życie pozaziemskie lub nie. Póki go nie znajdziemy lub nie zbadamy całego wszechświata, nie możemy go absolutnie wykluczyć. Tylko zbadanie wszechświata chyba wykracza poza nasze możliwości nawet wypatrując w bardzo odległą przyszłość. Skala kosmosu jest zwyczajnie nieogarnialna dla nas póki co. Więc prawdopodobnie nigdy nie uda nam się bezwzględnie zaprzeczyć istnieniu życia pozaziemskiego.


Tagi

UFO Niezidentyfikowany obiekt latający Zjawiska paranormalne Kosmos Życie pozaziemskie Życie na Marsie Planety Outland Wszechświat Układ słoneczny Czasoprzestrzeń