UFO - chcę uwierzyć...

zjawiska paranormalne, UFO - blog fanów "zielonych ludzików"

Merrid, 2012-06-23 17:12:41 napisał:
Killeras:
Nie było bardzo małe ..
Nie, nie mrygało.

Komentarze:

2012-06-23 22:56:43, Shinys:

Kolejnym dowodem na Istnienie UFO jest "StoneHenge"

Czy obcy mogli pomóc ludziom w budowie Stonehenge? Jak dotąd nie ustalono w jaki sposób starożytni mogli zbudować coś takiego.
Po pierwsze w jaki sposób przetransportowano niektóre z kamieni z miejsca odległego o 250 km? Mając na uwadze to jak słabo rozwinięta cywilizacja stworzyła tę budowlę megalityczną wydaje się niemożliwe by mogła ona przenosić tak ogromne ładunki na takie odległości.
Po drugie jak to możliwe, że te ogromne płyty kamienne umieszczono na blokach kamiennych o wysokości czterech metrów? Przecież wtedy nie znano jeszcze dźwigów.

To co przedstawiłem to wg mnie dwa największe problemy do rozwiązania. Wydaje mi się nieprawdopodobne by ludzie 4,5 tysiąca lat temu byli w stanie sobie z nimi poradzić. I w tym momencie podsunę ciekawą teorię. Może to obcy pomogli w budowie? Przecież cywilizacja zdolna przemierzać wszechświat nie powinna mieć z tym problemu.
Jako ciekawostkę podam to, że Stonehenge powstało ok. roku 2600 p.n.e., a piramida Cheopsa ok. 40 lat później. Czy można wykluczyć, że w obu tych przedsięwzięciach naszym przodkom nie pomagali kosmici?

2012-06-23 23:05:13, zacharek:

Shinys:
Mam swoją teorię co do Stonehenge, ale pewnie jest mylna. Skoro człowiek jest w stanie samemu pod wpływem adrenaliny podnieść 200kg, to czemu grupa ludzi na przestrzeni iluś lat nie miałaby przenieść w normalnych warunkach tych głazów? To mogło trwać lata przecież. A to, że dźwigów nie znali nie znaczy, że nie użyli lin i prostych konstrukcji.

Ja wykluczam kosmitów latających koło Ziemi i bawiących się w ten sposób, ale ich istnienia nie kwestionuję, nawet w nie wierzę. Ta scena jest za duża na ten dramat. Nie możemy być sami.

2012-06-24 09:27:01, Killeras:

Shinys:
Tylko po członka ufokom, który mają swoje "pro helo, elo" statki jakieś tam kamienie poukładane w kółka? x.x

Po drugie jak to możliwe, że te ogromne płyty kamienne umieszczono na blokach kamiennych o wysokości czterech metrów?


Robili pochylnię z ziemi i wciągali na nią bloki skalane...

Po pierwsze w jaki sposób przetransportowano niektóre z kamieni z miejsca odległego o 250 km?


Spławiono je rzeką, a potem podciągano te kilka(set) metrów do miejsca budowy.

"W rozwoju budowli wyróżnia się następujące okresy chronologiczne:
Stonehenge 1: około 2950-2900 p.n.e."
Pomyliłeś się o ponad 3 wieki. :D A tak wg najpierw mówisz, że było to 4,5 tysiąca lat temu, a potem, że około 2600 lat p.n.e

2012-06-24 10:33:30, Earendur:

Shinys:
Mniej fantastyki, więcej archeologii. Zostało już udowodnione, że Stonhege zbudowali ludzie i została też przedstawiona animacja wyjaśniająca, jakim sposobem udało się zbudować konstrukcje, w jaki sposób kładli jeden kamień na drugi itd. I zaręczam, że są to czysto racjonalne metody.

Killeras:
Przy pisaniu o tak odległych czasach III wieki to nie tak znowu dużo.


Nie jest możliwe, by kosmici pomagali budować piramidy, ponieważ kosmici nie istnieją.
Nie wydaje mi się także, by ówczesny poziom technologiczny egipcjan sięgał na tyle wysoko, by mieli siły i chęci piramidy stawiać swoimi narzędziami i swoimi metodami.
Moja odpowiedź jest dużo prostsza a przy tym sensacyjna: piramidy to pozostałości po poprzedniej cywilizacji zamieszkującej tą ziemię, podobnie jak Sfinks. Egipcjanie po prostu je odziedziczyli, być może część tych budowli wznieśli z pomocą niedobitków poprzedniej cywilizacji.
Nie jest to coś niemożliwego. Wg wielu koncepcji, na Ziemi żyli przed nami inni, lecz wielka katastrofa doprowadziła do ich upadku i całkowitego zniszczenia. Jednakże ich technika w momencie katastrofy przewyższała naszą. Ba, nawet nasza (chrześcijańska) religia o tym mówi. Poczytajcie dokładnie o Potopie, który zabił cały "zły świat" niszcząc cały jego dorobek. Wg mnie to właśnie była "wielka katastrofa", którą doszczętnie zniszczył Bóg, gdyż odrzucili Jego i Jego nauki, gdyż zachowywali się jak nie ludzie, słowem, "tolerancja" pełną gębą. A co do ciekawostek to podam, że piramid i budowli w Egipcie jest kilkanaście razy więcej, tylko że zwyczajnie nie dotrwały do naszych czasów, to jest niedawne odkrycie naukowców, którzy badali te tereny jakąś tam techniką. Powiem więcej: na piramidach i sfinksie odkryto u podnóży różne spękania i deformacje kamienia, które mogła sprawić tylko woda, tylko dużo wody. Zwracam uwagę, że na pustyni nie ma prawie w ogóle wody.

UFO

Można wierzyć w życie pozaziemskie lub nie. Póki go nie znajdziemy lub nie zbadamy całego wszechświata, nie możemy go absolutnie wykluczyć. Tylko zbadanie wszechświata chyba wykracza poza nasze możliwości nawet wypatrując w bardzo odległą przyszłość. Skala kosmosu jest zwyczajnie nieogarnialna dla nas póki co. Więc prawdopodobnie nigdy nie uda nam się bezwzględnie zaprzeczyć istnieniu życia pozaziemskiego.

Nawigacja strony


Tagi

UFO Niezidentyfikowany obiekt latający Zjawiska paranormalne Kosmos Życie pozaziemskie Życie na Marsie Planety Outland Wszechświat Układ słoneczny Czasoprzestrzeń