UFO - chcę uwierzyć...

zjawiska paranormalne, UFO - blog fanów "zielonych ludzików"

Earendur, 2012-07-26 22:18:14 napisał:
Durendal:
Agora to część królestwa ITI z takimi perełkami jak G***o Prawda (inaczej Wyborcza) czy TVN- Tusk Vision Network. Tak, Agora to zdecydowanie wiarygodne źródło informacji =D A na poważnie- na kwejku historie i opowiadania są bardziej wiarygodne niż cokolwiek, co miało kontakt z Michnikiem.

zacharek:
Dlaczego nazywasz głupim gadaniem pogląd, że zajmowanie się kosmitami jest niepotrzebne? Trochę szacunku do opinii innych. Ja na przykład jak najbardziej podzielam pogląd, że nie powinniśmy się w ogóle interesować kosmosem na płaszczyźnie większej, niż jesteśmy w stanie to ogarnąć. To jest: wysłanie satelity (dzięki czemu mamy na przykład GPS)-tak, ale wysyłanie sond żeby przekonać się, czy na kawałku kamienia latającego dokoła słońca (nazywa się to planetami), rośnie jakieś drzewko czy płynęła miliard temu rzeczka- zdeycodowanie nie. Bo i po co? Co zmieni fakt, że na podwódku Zacharka wyląduje statek kosmiczny z 20 zielonymi ludzikami na pokładzie? Nagle wszystkie problemy świata znikną jak za dotknięciem różdżki, prawda? Jak umierasz w szpitalu na raka to nic Cię nie obchodzi, czy za oknem lata UFO, właśnie spada deszcz kotów czy inne cudo. Bo to w żaden sposób nie zmienia Twojej sytuacji. Masz problem- zajmij się nim, zamiast patrzeć dokoła, czy może ktoś Cię z niego wyręczy. Sami narobiliśmy kłopotów, to sami je rozwiązujmy- głupie jest rozglądanie się z miną dziecka, które narozrabiało wyrażającą "już nie będę, ale napraw to!"

Prawda jest taka, że idealny świat nie istnieje, a sprawiedliwość będziemy oglądać po śmierci u Najwyższego. Nigdy nie będzie świata bez przemocy, gwałtów, rabunków, bez poniżeń, skandali i mordów. I jest to poniekąd odniesienie do tego cytatu, nie wiadomo po co przytoczonego: pod tzw. "cywilizacją", która trwa ledwo 6000 lat kryje się 100 000 lat prawdziwego zezwięrzęcenia człowieka. Co to jest 6000 lat? Mała naleciałość. Wystarczy poskrobrać- i wyłazi prawdziwa natura człowieka. Zjadłbyś własną matkę, Zacharek, gdybyś nie miał wyboru. Wszyscy jesteśmy tacy sami.

Komentarze:

2012-07-26 22:22:50, Killeras:

Earendur:
Najpierw mówisz o bogu, a potem o zjadaniu zwłok własnej matki. Ale czy według chrześcijaństwa po śmierci w zwłokach jest dalej "dusza"? Jest to tylko kawałek mięsa. :<

2012-07-27 00:50:17, zacharek:

Earendur:
Przykro mi, że widzisz wszystkich przez pryzmat kanibalizmu. Jeśli chcesz wiedzieć nie jem mięsa od jakiś trzech miesięcy. Oczywiście możesz też uznać, że mój cytat odnośnie zwierząt jest tam bezsensu, chciałem tylko pokazać jakby dwie strony - ludzie interesują się i emocjonują UFO i istnieniem cywilizacji pozaziemskich, ale nie interesują się istotami ziemskimi, jak powiedział kiedyś Lennon "Naszymi braćmi i siostrami".

Nie napisałem tam niczego o tym, żeby rzucić wszystkie nasze problemy i zacząć tylko wypatrywać UFO, bo mniej więcej w Twoim opisie tak to wygląda. Napisałem, że należy pogłębiać wiedzę o kosmosie ale również (jeśli nie przede wszystkim) zająć się problemami Ziemi. Jeśli już chcesz czepiać się stwierdzenia "głupie gadanie" to moim zdaniem jest to trochę śmieszne. Nie nazwałem nikogo głupim, nawet jego poglądów takimi nie nazwałem. "Gadanie" czyli stwierdzenie albo forma w jakiej to wypowiedział. I jak dalej napisałeś prześmiewczo o mojej wizji przybycia kosmitów i ich zbawiennej misji to po części masz racje. Oczywiście nie jest to aż tak komiczne jak w Twoim opisie, ale głęboko wierzę, że obce cywilizacje byłyby w stanie pokazać nam sposoby uporania się chociażby z głodem lub chorobami. Ale wyśmiewaj się dalej, proszę.

Piszesz o idealnym świecie który nie istnieje a później mówisz, że jest on po śmierci. Bądź bardziej konsekwentny. ;) A tak na poważnie, to dobrze wiesz, co myślę o śmierci i całej wizji życia po życiu z tematów na temat religii w których od ponad roku albo dwóch co jakiś czas aktywnie się udzielam.

UFO

Można wierzyć w życie pozaziemskie lub nie. Póki go nie znajdziemy lub nie zbadamy całego wszechświata, nie możemy go absolutnie wykluczyć. Tylko zbadanie wszechświata chyba wykracza poza nasze możliwości nawet wypatrując w bardzo odległą przyszłość. Skala kosmosu jest zwyczajnie nieogarnialna dla nas póki co. Więc prawdopodobnie nigdy nie uda nam się bezwzględnie zaprzeczyć istnieniu życia pozaziemskiego.

Nawigacja strony


Tagi

UFO Niezidentyfikowany obiekt latający Zjawiska paranormalne Kosmos Życie pozaziemskie Życie na Marsie Planety Outland Wszechświat Układ słoneczny Czasoprzestrzeń